Ara

İç Mimarla Çalışmanın Önemi

Görsellik günümüzde büyük bir anlam ifade ediyor. Hemen hemen her alanda görsel bir bütünlüğün ve uyumun olması gerektiğini düşünen insan sayısı arttıkça hayatımızın büyük bir kısmını geçirdiğimiz mekânlarda da görsel açıdan estetik bir dokunuş arıyoruz.Tasarım günümüzde büyük bir anlam ifade ediyor. Her alanda görsel bir bütünlüğün ve uyumun olması gerektiğini düşünen insan sayısı arttıkça hayatımızın büyük bir kısmını geçirdiğimiz mekânlarda da görsel açıdan estetik bir dokunuş arıyoruz.


İç mimarlık ise yaşadığımız ya da ziyaret ettiğimiz mekânlarda anlamlı dokunuşlar meydana getirmek adına büyük bir değişimin ve yenilenmenin adresi oluyor. Ortamları daha yaşanılır kılan ve anlamlı bir bütünlük ile buluşturan iç mimar firmaları en ince detaylara varıncaya kadar iç mimarlık çalışmaları ile hayallerini zorluyorlar. SULEBILGE INTERIORDESIGN adresi ise sosyal alanlar, ticari mekânlar, konutlar ve daha pek çok alanda anlamlı dokunuşlar sunarak ortamlara hayat katıyor.


Mekânlarda her dokunuşa özel bir anlam ve güzellik yükleyen bu çalışmalar neticesinde amaca hitap eden, işlevsel ancak bir o kadar da görsel anlamda başarılı alanlar meydana geliyor.


İşlevsel ve Yumuşak Bir Dokunuş!

Her ortamın bir ruhu vardır ve her ortamın bu ruha göre insanlara vermek istediği anlamlar bulunur. Mesela bir çalışan için ofisine girdiğinde göreceği çalışma masası onun için hem işlevsel bir özellik gösterecek hem de onu motive ederek ruhunda çalışma isteği uyandıracaktır. Bu yönüyle büyük önem taşıyan iç mimarlık çalışmaları daha geniş kapsamlı olarak bütün mekânı hazırlama anlamı taşımaktadır. Bir konutu ele aldığımızda giriş kısmı dediğimiz kapısından itibaren duvarlarına, tavanına, mobilyalarına, konut içerisindeki ışıklandırmaya varıncaya kadar her detayı inceleyen iç mimarlık aslında geniş anlamda bir dünyaya dokunmaktır. Ancak iç mimar firmaları sadece konutlar üzerinden değil tarihi mekânlar, sosyal alanlar, konaklama mekânları gibi farklı farklı yapılarla da ilgilenirler. Bu yapılarda ise işlevsel yönü ile kendini belli eden çalışmaların yapılması şarttır. İç mimar sulebılge ınteriordesıgn adresi ise Çorum'da bu konuda profesyonel bir çalışma yürüterek mekânlara hem işlevsel hem de estetik bir görüntü kazandırmaktadır.

28 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

© 2018 SULEBILGE ınterıordesıgn